Jak zdobyć pieniądze dla organizacji?

Jak zdobyć pieniądze dla organizacji?

Wbrew pozorom pozyskiwanie pieniędzy dla organizacji, zwłaszcza na początku działań fundraisingowych nie jest trudne. Trzeba tylko przestrzegać pewnych reguł.


Darczyńcy

Jeżeli chcesz pozyskać środki, to zobacz, kto jest wokół Ciebie. Zgodnie z teorią liczby Dunbara mamy średnio około 150 aktywnych kontaktów – ludzi, o których wiemy co robią, co się u nich zmieniło, dzwonimy i spotykamy się z nimi dość często. To są Twoi pierwsi Darczyńcy. A jeżeli w Twojej organizacji działa więcej osób, to możesz tą liczbę pomnożyć. I średnio wychodzi kilkuset Darczyńców. Czyli wstęp mamy za sobą.

Cel

Jeżeli chcesz pozyskać środki na swoją działalność, to musisz prosić konkretnie – na dokładnie określony projekt. Pod nazwą projekt mam na myśli zarówno działalność statutową organizacji, jak i kwotę potrzebną na opłacenie rachunku za prąd. To też jest projekt. Co więcej, nie tyle prosisz, co zachęcasz do zaangażowania się w małą bądź większą zmianę świata. A to już zupełnie inaczej brzmi.

Reakcja

Daj możliwość zareagowania na Twoją prośbę – skieruj na stronę internetową, podaj numer konta, lub gotowy blankiet przelewu. Co więcej, po wpłacie musisz podziękować – jeżeli znasz Darczyńcę – zrób to osobiście lub telefonicznie. Jeżeli nie to wyślij pięknego maila lub list z podziękowaniem. Pamiętaj reakcja musi być jak najszybsza.

Regularni Darczyńcy

Jeżeli dobrze zaopiekowałeś się Darczyńcą, to poproś go o regularne wspieranie działań Twojej organizacji. Konkretną kwotą, najlepiej w formie stałego zlecenia przelewu. I informuj go co miesiąc o tym, jak zmienił świat dzięki swojej wpłacie. Daj mu odczuć szczęście z tego powodu.

Proste? Pochwal się w komentarzach.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *