Bratysława – inwestuj w fundraising

Bratysława – inwestuj w fundraising

Coroczne spotkania w ramach CEE Fundraising Conference to niesamowita przestrzeń do wymiany międzynarodowych doświadczeń. Duńskie doświadczenie w budowaniu emocji Darczyńców (w ramach warsztatów Masterclass),

prelegent z RPA opowiadający o przyszłości fundraisingu w zmieniającym się świecie, czy brazylijskie doświadczenia wprowadzania fundraisingu w krajach rozwijających się, niezmiernie poszerzają horyzonty.

Kilka najważniejszych wrażeń, po trzydniowym spotkaniu 180 fundraiserów:

  1. Dane, głupcze dane – patrząc z polskiej perspektywy – nie wiemy, jaki jest cykl życia Darczyńcy – nie badamy, kiedy do nas przychodzi, jak długo z nami pozostaje, kiedy odchodzi. A co gorsza – nie wiemy, jakim kanałem do nas przyszedł, ile nas kosztowało dotarcie do niego z informacją i jak długo z nami zostanie.
  1. CRM – bez systemu do zarządzania danymi Darczyńców niemożliwe jest nie tylko analizowanie danych, ale też skuteczna z nimi komunikacja. A ile czasu traci się na wymyślanie formuł w Excelu…
  1. Inwestycja – każdy dział fundraisingu powinien mieć swój budżet na inwestycje – testowanie nowych rozwiązań.
  1. Siła peer-to-peer – przyszłością fundraisingu jest budowanie sieci Darczyńców, którzy będą sami zbierać środki na naszą organizację.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *